Özel Seo Çalışmaları

Son Yazılım İçin SEO

Seo kelimesini birçoğumuz duymuşuzdur fakat tam olarak anlamının dışında bir oluşum gibi kullanıldığı için farklı amaca hizmet ediyor.

Aslında seo çalışması “zorunlu" bir çalışma değildir! Sadece sitenizin belli bir kaliteye erişene kadar benzersiz kaliteli ve bilgi verici doyurucu içeriklere ulaşıldığında zaten site zaman içerisinde hiçbir çalışma yapılmadan arama motorları tarafından ön sıralara doğru yükselişe başlayacaktır.

Seo Yapmadan Yükselmek

O sebeple gerçek ve doğal seo diye bahsettiğimiz bu çalışma sistemi kaliteli diğer sitelerden bağlantı alarak değil bağlantıyı hak edecek içeriğe sahip olmak gereklidir. Site sahipleri bu oluşumu ne zaman olarak nede emek olarak yerine getirmek maliyetli olabileceği gibi bilgi sahibi olmayı da gerektirir. Her sektörde olduğu gibi herkes anladığı işi değil kazançlı işi yapmak istediği için konusunda uzman olmadığı bir sektöre girebiliyor ve bu benzersiz kaliteli ve çözüm odaklı içerikleri girmeyi maalesef imkânsız hale getiriyor.

Bu yukarıda bulunan tüm açıklama ile artık seo kelimesini daha iyi açıklayabiliriz. Kendi bilgi ve beceri alanımızda olmadığı için konuya hâkim editörler aracılığı ile ücretli içerik sağlayabiliriz.

Bir sitenin yükselmek için gerekli en büyük etkenlerden biri siteye içerik girmektir. Sitemizde bulunan tüm içerikleri arama motorlarına göre kullanıp doğal seo çalışmasına başlamış bulunuruz.

SEO 'nun 2 ana başlığı,

  • İÇ SEO
  • DIŞ SEO

Başlıkları tek tek açıklarsak daha iyi anlayabiliriz.

İÇ SEO: Sitenizde yapacağınız tüm ayarlar iç seo kalitenizi belirleyen etkenlerdir. Bunlardan bazılarını şu şekilde sayabiliriz, içerik (makale), H1-H2-H3 etiketlerini ayarlama, Meta etiketlerini ayarlama, sitenin kısaca tüm kod ile ilgili ve görsel kalitesi ve hızını optimize etmek içerikleri linkleyerek diğer sayfalara arama motorlarını gezmelerini sağlamak diyebiliriz.

DIŞ SEO: Bu çalışma ise sitemizde değil adı üstünde dışarıda yaptığımız çalışmaların başlığıdır. Siteye verilen içeriğimizle alakalı kaliteli sitelerden linkler bu linkleri almayı veya ücretiyle yayınlatmayı sağlamak, reklam, sosyal medya gibi tüm çalışmaları kapsamaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz çalışmaları özetleyecek bir cümle ile basit bir anlam kazandırmak istiyorum,

Seo

Seo gerçek bir oluşumu taklit ederek arama motorlarının gözünde sitenizi birçok site tarafından önemsenen kaliteli içeriğe sahip güzlü bir site algısı oluşturup tüm bunları arama motoruna belli etmektir.

Mevcut veya yeni açmak istediğiniz ilan sitelerinizi hatta kurumsal siteleriniz de sektörünüz ne olur ise olsun en doğal ve temiz SEO yöntemlerinden biri paravan blog inşaasıdır.

Backlink Önemi

Seoile ilgili okuduğunuz makalelerin hepsinde bahsi geçen backlink konusunu ele alalım istiyoruz. Google ve benzeri arama motorlarının siteleri sıralamaya soktuğu en büyük kriterlerden biri sitenizin, başka kaliteli sitelerden doğal şekilde link almasıdır. Biz bu link alımına backlink diyoruz ve gerçekten tecrübe ve uzmanlık isteyen ince çizgileri olan bir çalışma sistemidir.

Backlink Alım Maliyet Çözümü

Sitenizde bulunan içerik ile ilgili bazı sitelerden link satın almanız sizin faydanıza olacaktır fakat bu ciddi anlamda maliyetli bir yatırım yani pahalı bir seo çalışması olacağı için Son Yazılım olarak her zamanki gibi buna da bir çözüm hizmeti sunuyor. Sizler için hepsi farklı ip adreslerine sahip 9 adet site oluşturarak bu siteleri farklı hesaplarda Google hizmetlerine kayıt ederek farklı kişilere ait web siteleri olarak yayına alıyoruz. Tüm bu paravan bloglara ilk içeriklerini ekleyip indexlenmelerini sağlayıp siz değerli müşterilerimize eşsiz bir hizmet sağlıyoruz.

Paravan Bloglar Nasıl Kullanılır?

Paravan blogların hepsinin kategorilerini oluşturup ilk 2-3 içeriğini seo uyumlu olarak ekleyerek siz değerli müşterilerine teslim eder. Blogların hepsinin wordpress tabanlı olması sebebi ile detaylı bir kullanıcı / admin paneli mevcuttur. Değerli vaktinizi size kaybettirmeden siteleri içerik girmeye hazırlıyoruz siz sadece admin panelden sitelerinize içerikler eklemeye özen gösteriyorsunuz size verilen zaman aralığında artık içeriklerinizden ana sitenize link çıkışlarına başlayabilir sitelerinize doğal seo yapmaya başlayabilirsiniz.

Paravan Blogların Faydası Nedir?

En başta da söylediğimiz gibi seo çalışmasının birçok kriteri vardır ve bunların en büyük kriterlerinden biri ise backlink 'tir. Sitenizin sektöründe ve kaliteli temiz web sitelerinden link alımı ile olur yani en doğal ve temiz siteler paravan bloglardır. Bu paravan bloglar ile sitenize bulabileceğiniz en temiz backlink inşasını ciddi uygun fiyatlara edinmenize olanak sağlar.