X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

İlan Sistemlerinde Güvenli ticaret (get) Olmalı Mı

AnasayfaYazılarGrafik & Web Tasarımİlan Sistemlerinde Güvenli ticaret ...

İlan Sistemlerinde Güvenli ticaret (get) Olmalı Mı

Bir ilan sisteminin kullanıcılar tarafından tercih edilmesini sağlayan en önemli özellik, güvenli ödeme sistemleridir. Zira ilan sitenizde pek çok farklı ödeme yöntemi kullanmanız, kullanıcıların ödeme yapmasını kolaylaştırdığı için müşterileriniz tarafından olumlu bir şekilde karşılanacaktır.


Ayrıca bir ödeme yöntemini her ziyaretçiniz kullanmadığı için az ödeme sistemi, zaman zaman ticaretlerin engellenmesi anlamına da gelebilmektedir. Tabi ödeme sistemi çeşitliliği kadar kullanıcıların ödemelerinin korunması da her açıdan oldukça önemlidir. İlan sitenizden alışveriş yapan bir müşterinin kesinlikle aklında en ufak bile olsa bir tane soru işareti kalmamalıdır. Çünkü günümüzde spam adı verilen siteler, kullanıcılara hizmet sunmadan ödeme alabiliyor ve bu durum da doğal olarak ödemelerdeki dolandırıcılık olasılığını arttırıyor.

Get adı verilen güvenlik sistemi, adı üzerinde Güvenli E-Ticaret" anlamına gelmektedir. Hem alıcıyı, hem satıcıyı, hem de site yönetimini ödeme açısından koruyan bu sistem sayesinde alıcıdan alınan ücret bir süre sistem hesaplarında bekletiliyor, satıcının ürünü veya hizmeti teslim ettiğini alıcının da onaylaması ile birlikte sistemde bekletilen ödeme miktarı otomatik olarak satıcının hesabına aktarılıyor. Bu şekilde hem alıcı hem de satıcı hakları en üst düzeyde tutuluyor. İlk olarak yurtdışı alışveriş sistemlerinde kullanılmaya başlanan GET sistemi, zaman içerisinde tüm dünyada duyulmaya başladı ve Türkiye'deki E-Ticaret sistemlerinde de yavaş yavaş uygulanmaya başlandı. Müşteriler için önemli olan GET sistemi, aynı zamanda ticaret sayısını da arttırıyor.

Normal bir E-Ticaret eklentisi için olmazsa olmaz diyemeyiz ama GET sistemi kesinlikle güvenilir ve markalaşmak isteyen bir ilan sitesi için olmazsa olmaz bir eklenti. Günümüzde Türkiye'de ticaretlerin gerçekleşememesinin nedenlerinden birisi de alıcı ile satıcı arasındaki güvensizlik sorunudur. Sanal ortamda doğal olarak aynı iller içerisinde bulunamayan alıcı ile satıcı, birbirlerine güvenmek zorunda kalıyor. Eğer alıcı veya satıcı, ödemede ya da teslimatta herhangi bir durumu eksik gerçekleştirirse ticaret olumsuz sonuçlanıyor ve bu durum da dolandırıcılığa dahil oluyor. Müşteriler de göz göre göre dolandırıcılığın ortasında kalmamak için ödemelerde güvenli sistemleri kullanan ilan sitelerini tercih ediyor. İşte o güvenli sistem ise GET sistemi.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için whatsapp üzerinden yazabilirsiniz.

0212 909 96 86

ABONE OL

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak için kaydolun.

Whatsapp Hattı