X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Hukuk Bürosu Web Tasarımı Nasıl Olmalı?

AnasayfaYazılarGrafik & Web TasarımHukuk Bürosu Web Tasarımı Nasıl Olm...

Hukuk Bürosu Web Tasarımı Nasıl Olmalı?

avukat - hukuk bürosu web tasarım

Hukuk Bürosu web tasarımı mesleki başarınızı dijital dünyaya aktarırken en önemli hususların başında yer alır. Hukuk büronuz için web sitesi oluşturmak istiyorsanız ya da mevcut web siteniz üzerinde değişiklikler yapacaksanız bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekir.

Çünkü sıradan bir web sitesi ile hukuk büroları için hazırlanacak web sitelerinin tasarımları arasında farklılıklar bulunmaktadır. Hukuk bürosu web tasarımı nasıl olmalı başlığı ile sizlere hazırlamış olduğumuz bu yazımızda nelere dikkat etmeniz gerektiğiniz sıraladık.

Hukuk Bürosu Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hukuk sektörü çok doygun ve rekabetçi bir sektörüdür. Bir hukuk firmasının veya kişisel olarak avukatların iyi tasarlanmış bir web sitesine sahip olması çok önemlidir.

İyi tasarlanmış bir hukuk ofisi web sitesi, diğerlerinin arasından sıyrılmanıza destek olacaktır. Aynı zamanda hukuk hizmetinizin profesyonel bir imajını da sunacaktır. İyi tasarlanmış bir hukuksal web sitesi, herhangi bir hukuk hizmetinin pazarlamasında önemli bir bileşendir.

Hukuk büronuz için bir web sitesi oluşturmak ve bu site ile daha geniş kitlelere erişmek adına bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekir. Bu unsurları şu şekilde sıralayabiliriz:

Kurumsal Görünüm ve Hizmetler:

Hukuk bürosu web tasarımında dikkat etmeniz gereken ilk kriter kurumsallıktır. Web sitenizin tasarım ve tema açısından kurumsal bir izlenim yaratması gerekir. Renk tercihlerinde çok sayıda ve canlı renklerden uzak durmalısınız. Bir renk cümbüşü gibi hazırlanmış bir site kurumsal izlenime gölge düşürecektir. İyi bir web sitesi ile bir hukuk firması güvenilirlik sağlayabilir, güven kazanabilir ve ziyaretçilerden gelen dönüşüm sayısını artırabilir.

Hukuk hizmetinizin neler sunabileceği de özellikle belirtilmelidir. Bu şekilde ziyaretçiniz, kendi koşullarına ve davasına uygun olup olmadığınızı öngörme imkanına sahip olacaktır. Hukuk firmanızın web sitesinde bulunması gereken bir diğer önemli unsur, kazandığınız davaların ve yazılarınızın bir listesidir. Bu, güvenilirliğinizi artıracak ve potansiyel müşterilerinize davalarını kazanabileceğinizi gösterecektir.

Açık İletişim Bilgileri:

Hukuk bürosu web sitesi için iletişim bilgileri olmazsa olmazlar arasında yer alır. Potansiyel hedef kitle olarak tayin ettiğiniz kitlenin size ulaşması için internet sitenizde iletişim bilgilerinize kolaylıkla ulaşılabilecek bir sayfaya yer vermeniz önem arz eder. Ayrıca bu bilgilerin güncel ve doğru olduğundan emin olmalısınız.

Bir hukuk firmasının web sitesinde olması gereken bir diğer önemli bölüm de Sık Sorulan Sorular bölümüdür. SSS'ler çok işlevseldir. Günümüzde insanların cevap bulmaya aç oldukları konular vardır. Hatta bazı SSS'lerinizde bir müşterinin atması gereken adımları özetleyebilirsiniz.

CV / Özgeçmiş

Hukuk bürosu web tasarımı için üçüncü en önemli husus özgeçmiştir. Web sitenizde aldığınız eğitim, iş deneyimleri ve ilgilendiğiniz davalar gibi önemli konuları içeren bir özgeçmiş bölümü oluşturmalısınız. Sonuç olarak, özgeçmiş bilgisinin de yer aldığı iyi tasarlanmış bir web sitesi ile hukuk hizmeti ile sağladığınız gelirleri artıracaksınız.

Blog Kısmı

Web sitenizde mutlaka bir blog kısmı ve bu kısımda doyurucu içerikler olmalıdır. Blogunuzda bulunan içerikler özenle ve profesyonelce hazırlanmış olmalıdır. Ayrıca içeriklerinizin kullanıcıları bilgilendirici bir muhtevaya sahip olmasına dikkat etmelisiniz.

İyi bir hukuk web sitesi blog bölümü, kesinlikle bir hukuk hizmetine rekabetçi bir alanda üstünlük sağlayacaktır. Ayrıca, ziyaretçileriniz arasında güvenilirlik oluşturmaya ve güven oluşturmaya yardımcı olacaktır. Etkili içerik ikna edicidir. Bunu sağlayarak hukuk hizmetiniz için daha fazla dönüşüm elde edersiniz.

Web sitenizdeki içeriklerin anlaşılırlık için iyi biçimlendirilmesi de önemlidir. Alt başlıklar, italik yazılar ve madde işaretleri kullandığınızdan emin olmanız faydanıza olur. Bu düzenlemeler, ziyaretçinin onlara verdiğiniz bilgileri sindirmesini kolaylaştırır. Ve her zaman çok fazla yasal jargondan kaçınmanız içeriklerinize artı puan sağlar.

Website İçin Logo ve Icon Seçimi

İnternet siteniz için muhakkak özgün bir logo hazırlamalısınız. Bununla birlikte içeriklerinizde ve sayfalarınızda yer alan açıklamalarınızda icon kullanarak içeriklerinizi okunabilirliğine katkı sağlayabilirsiniz.

Site Hızı ve Açılış Süresi

Hangi amaçla kurulmuş olursa olsun bir web sitesinin site hızı ve açılış süresi erişilebilirlik ve sıralama performansı için en önemli kriterlerden biridir. Eğer web siteniz yavaşsa ya da açılış süresi çok uzunsa kullanıcılar sitenizi ziyaret etmeden çıkış yapabilir ve sitenizde geçirilen süre kısalabilir. Bu nedenle hız konusunda sitenizin titiz bir şekilde optimize edilmiş olması önemlidir.

Hukuk firmanızın web sitesinin duyarlı olduğundan emin olun. Hızlı yüklenmelidir. Bu, mobil siteniz için de geçerlidir. Bugün daha fazla insanın web sitelerini ziyaret etmek için cep telefonlarını kullandığını unutmayın. Bir ziyaretçinin bir sayfanın yüklenmesi için çok uzun süre beklemesi gerekiyorsa, hayal kırıklığına uğrayacak ve rakip bir hukuk hizmetinin web sitesini arayacaktır.

Mobil Uyumlu Yapı

Bir web sitesi hazırlarken yapılan en büyük hatalardan birisi tüm kullanıcıların masaüstü cihazlardan sitenizi ziyaret edeceğiniz düşünmek ve mobil uyumluluğu göz ardı etmektir. Mobil kullanıcıların tüm kullanıcılar içerisinde en büyük paya sahip olduğunu düşünerek sitenizi ilk aşamadan itibaren mobil uyumlu bir şekilde tasarlamanız gerekir.

Diğer SEO Kriterleri

Her web sitesinde olduğu gibi SEO kriterleri hukuk bürosu web tasarımı içinde oldukça önemlidir. Bu nedenle web sitenizin ilk aşamalarından itibaren SEO kurallarına uygun biçimde tasarlanması gerekir. Avukat – Hukuk bürosu web tasarım sayfamızda sunduğumuz yazılım seçenekleri bütün ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterlidir.

Ayrıca devam eden zaman diliminde de bu kurallara bağlı kalmanız erişim ve site performansı açısından önemlidir. Bunun için eğer SEO konusunda tecrübeniz ve bilgi birikiminiz yoksa profesyonel destek de alabilirsiniz.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için whatsapp üzerinden yazabilirsiniz.

0212 909 96 86

ABONE OL

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak için kaydolun.

Whatsapp Hattı