X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

İlan Scripti Nedir? Nasıl Olmalı?

AnasayfaYazılarGrafik & Web Tasarımİlan Scripti Nedir? Nasıl Olmalı?

İlan Scripti Nedir? Nasıl Olmalı?

ilan scripti

İlan scripti ilanların yayınladığı bir web sitesi açmak isteyen girişimcilerin işlerini kolaylaştıran hazır yazılımlara verilen isimdir. Bu yazılımlar sadece birkaç tık ile ilan sitesi açılmasına ve sitenin yönetilebilmesine olanak sağlar.

İlan siteleri webdeki en popüler sektörler arasında üst sıralarda yer almakta. Gerek iş ilanı gerek emlak ilanı gerekse de araba ilanları için talep her geçen gün artmakta. Bu durum da elbette ki webmasterların dikkatini çekmekte ve birçok girişimci ilan sektöründe bir site açmayı düşünmekte. Trend aramalarını dikkatli bir şekilde incelediğimizde de bu gerçek açık bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Rekabetin oldukça yüksek olduğu bu sektörde başarılı olmanın ilk yolu doğru ve güçlü bir yazılımla yola çıkmaktan geçmektedir.

İlan Scripti Nasıl Olmalı?

Başarılı bir ilan scripti rakiplerinden sıyrılan gelişmiş ve özgün özellikle sahip olmalıdır. Sıfırdan bir yazılım hazırlatmak yüksek bütçeler gerektirir. Maliyetin artmasının yanı sıra çoğu zaman özel yazılımlar çeşitli güvenlik riskleriyle beraber gelmektedir. Kullanıcı sayısının az olması da bu güvenlik risklerini fark edip gidermekte zaman kaybı yaşanmasına neden olabilmektedir. Dolayısıyla birçok girişimci ilanların yayınlanacağı bir web sitesi açmaya karar verdiğinde sıfırdan bir yazılım yazdırtmayı tercih etmemektedir.

Kendini kanıtlamış hazır yazılımlar ise birçok kullanıcının deneyimlerinden yola çıkarak geliştirildiği için taleplere daha hızlı yanıt vermekte ve güvenlik açısından da avantajlı konuma gelmektedir. Gerek maliyeti düşürmek gerekse de daha kullanışlı bir yazılımla yola çıkmayı düşünen webmasterların ilk tercihleri de Son Yazılım tarafından hazırlanan hazır ilan yazılımları olmaktadır.

Yüksek rekabetin yaşandığı ilan sektöründe başarılı bir oyuncu olabilmek için kullanıcıların gereksinimlerine tam karşılık vermek gerekmektedir. Teknik açıdan rakiplerinin gerisinde kalan ilan sitelerinin başarıları oldukça düşüktür. Dolayısıyla yazılım tercihi yapmadan önce potansiyel kullanıcıların beklenti analizlerini doğru yapmak gerekir. Bu sitelere giren kullanıcıların başlıca beklentilerini şunlar oluşturmaktadır;

 • Sade ve kolay anlaşılır bir tasarım
 • Gelişmiş bir site içi ilan arama motoru
 • İlan görsellerini kolayca yükleme ve düzenleme
 • İlanın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacak öne çıkarma seçenekleri
 • İlan sahibiyle kolay bir şekilde iletişime geçilebilmesini sağlama
 • Açıklamalarda konum gibi önemli ayrıntıların belirtilebilmesi

Kullanıcıların talepleri bu yönde olurken webmasterların ilan sitesi yazılımlarında aradıkları temel özellikler şunlardır;

 • Tüm cihazlardan sorunsuzca ziyaret edilebilmesi
 • SEO açısından iddialı olması
 • Temiz bir kodlama ile yazılmış olması
 • Kolay bir şekilde yönetilebilmesi
 • Kullanıcıların kolay ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilmesini sağlaması
 • İnteraktif özelliklerinin gelişmiş olması
 • Yazılımsal olarak güvenlik önlemlerinin alınmış olması

İlan sektöründe oldukça deneyimli olan Son Yazılım hem son kullanıcıların hem de webmasterların talepleri doğrultusunda tüm ihtiyaçlara yanıt verebilen modern ilan scriptleri geliştirdi. Yukarıdaki özelliklerin yanı sıra gelişmiş birçok seçeneği de beraberinde sunan yazılımları ilan scripti sayfamızdan inceleyebilir ve hayalinizdeki projeyi hayata geçirmek için ilk adımı atabilirsiniz.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için whatsapp üzerinden yazabilirsiniz.

0212 909 96 86

ABONE OL

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak için kaydolun.

Whatsapp Hattı