X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Kurumsal Firma Web Tasarımı Nasıl Olmalı?

AnasayfaYazılarGrafik & Web TasarımKurumsal Firma Web Tasarımı Nasıl O...

Kurumsal Firma Web Tasarımı Nasıl Olmalı?

kurumsal firma web tasarımı

Kurumsal firma web tasarımı şirketinizin internetteki prestiji açısından son derece önemlidir. Kurumsal firmalara yönelik tasarımlar hakkında bilgi sahibi olmak en doğru tercihleri yapmanız için size yol gösterecektir. 

Yaşadığımız yüzyılda başarılı bir işletme ve kurumsal firma sahibi olmak için, sektör ne olursa olsun akılda bulundurulması gereken birkaç temel konu vardır. Bunlardan biri iyi bir kurumsal firma web sitesi sahibi olmaktır. Dünya çapında internette bir buçuk milyardan fazla internet sitesi vardır. Bunların arasında yaklaşık 200 milyon web sitesi aktif olarak onlinedır ve yüzde on beşi kurumsal firma web siteleridir.

Kurumsal Firma Web Sitesi Nedir?

İnternetteki her web sitesi belirli bir amaç veya hedefle oluşturulmuştur. Kuruluşlar ve işletmeler web siteleri aracılığıyla üyelerine ve müşterilerine bilgi ve hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Kurumsal firma web sitesi, adından da anlaşılacağı gibi, bir web sitesidir ve işletmeniz hakkında bilgi koyabileceğiniz ve potansiyel müşterilerin interneti kullanarak kurumsal firmanızla ilgili erişebileceği web üzerindeki bir site manasına gelir.

Kurumsal Firma Web Tasarım

Kurumsal firma web tasarım trendleri hızla gelip geçmekte, çabuk değişmektedir. Her kurumsal firmanın web sitesinin daima sahip olması gereken bazı temel tasarım hususları, nitelikleri ve özellikleri vardır. Profesyonellere yönelik bu sitelerin olmazsa olmazlarını sizler için listeledik.

Hedef Odaklı Ana Sayfa

İnternet sitenizin ne için olduğunu bilmek yeterli değildir, işletmenize aşina olmayan herkesin de öğrenmesi gerekir. Birisi sitenize girdiğinde, iki şey anında netleşir: ne yaptığınız ve ziyaretçinin ne yapmasını istediğiniz sitenin ana sayfasında ziyaretçiye sunulmuş olur.

 • Ana sayfada karışıklık olmamalıdır.
 • Satışsa satış ekranı, tanıtımsa tanıtım ekranı ana sayfada ziyaretçiyi güzel bir şekilde karşılamalıdır.

Markalaşma ve Renkler

Bazı küçük kurumsal firmalar, markalaşmanın önemini hafife alıyor. Oysa bu durum firmanızın prestiji ve başarılı olma olasılığı açısından büyük önem taşıyor.

 • Domain'den seçtiğiniz renklere kadar işletmenizi temsil eden her şey birbiriyle uyumlu olmalıdır.
 • Bu uyumluluk ve ahenk, insanların sizi tanımasına ve akıllarında yer edinmenize yardımcı olur.

Başarılı bir iş istiyorsanız önem göstermeniz gereken husus budur.

 • Logonuz profesyonel olmalı ve sitenizdeki renkler, yazı tipleri ve görseller markanızın bir yansıması olmalı ve bir bütünlük arz etmelidir.
 • Ayrıca bir portföy oluşturup sitenizde sergilemeniz yararlı olacaktır.

Akılda Kalıcı Bir Domain

İnternet adresi ararken, tekerleği yeniden icat etmeniz şart değildir. İnsanların sizi kolayca bulmasını istiyor olmanız gerekir.

 • İnsanların çok fazla iş yapmak zorunda kalmadan sitenize ulaşabilmesi için işletmenizin adını içeren basit bir web adresi belirlemek gerekir. 
 • Akılda kalıcılık esas kıstas olmalıdır.

Kolay Erişilen İletişim Bilgileri

Kurumsal firma internet sitesinde insanlar bilgilerinizi bulamazlarsa, sizinle iletişim kurmaları mümkün değildir Size nasıl ulaşacaklarını bulamadıkları için potansiyel bir müşterinizi kaybetmek, kurumsal firma inşa etme sürecindeki hedeflerinize doğal olarak aykırı olur ve isteyeceğiniz son şeyler arasında yer alır.

 • İletişim bilgilerinizin bulunmasını kolaylaştırmanın yanı sıra, onlara sizinle iletişim kurmaları için farklı yollar da sunmanız iyi olur. Bunlar telefon, e-posta ve bir web sitesi formudur.

Harekete Geçirici Çağrılar

Kurumsal web site tasarımından, harekete geçirici çağrılar önemli bir husustur. Bu, ziyaretçinizin bir sonraki adımını belirgin hale getirme konusundaki en önemli şeydir.

 • Bir harekete geçirici mesaj, okuyucunuza ne yapması gerektiğini ve mümkünse bunu yapmaktan ne elde edeceklerini söylemelidir.
 • Örneğin, bir muhasebecinin "Bugün bizimle bir randevu ayarlayarak tüm vergi ödemelerinizi kolaylaştırın, zamandan tasarruf edin" gibi bir harekete geçirme çağrısı olabilir.

İnsanlar onlardan ne yapmalarını istediğinizi ve bundan ne elde edeceklerini anlamış olurlar.

Mobil Duyarlı Web Tasarımı

Mobil internet gezintileri tüm internet trafiğinin yaklaşık olarak yüzde elli beşini oluşturur, bu sebeple iyi bir mobil deneyim sağlamak çok önemlidir. Siteniz yavaş yüklenir ve kötü bir kullanıcı deneyimi sağlarsa muhtemelen ziyaretçi kaybedersiniz. Bu ziyaretçiler, kendilerine daha iyi bir deneyim sunan başka bir site bulacakları için büyük olasılıkla geri gelmeyeceklerdir. 

 • Mobil duyarlı web tasarımı, sitenizin bilgisayar, tablet veya telefon fark etmeksizin herhangi bir cihazda iyi görüneceği ve iyi performans göstereceği anlamına gelir.

Aradığınız tüm özellikleri ve fazlasını bulmak için “Web Tasarım” sayfamızdaki seçenekleri incelemeyi unutmayın.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için whatsapp üzerinden yazabilirsiniz.

0212 909 96 86

ABONE OL

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak için kaydolun.

Whatsapp Hattı