X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

 Kurumsal Firma Web Tasarımında Hakkımızda Sayfasının Önemi 

AnasayfaYazılarGrafik & Web Tasarım Kurumsal Firma Web Tasarımında Hak...

 Kurumsal Firma Web Tasarımında Hakkımızda Sayfasının Önemi 

Kurumsal firma web tasarımında hakkımızda sayfası

Kurumsal firma web tasarımlarında hakkımızda sayfasının neden önemli olduğu konusu, birçok farklı şekilde açıklanabilir. Hakkımızda sayfası, kullanıcıların ilk bakışta etkilendiği ve sitede kalmaya karar verdikleri kısımdır. Bu açıdan, hakkımızda sayfasının hazırlanışında mutlaka profesyonel bir şekilde hareket edilmesi zorunludur. Hakkımızda sayfasını kullanıcı dostu ve hatasız hale getirmek için birçok farklı bileşenden yardım almanız mümkündür.

Kurumsal firma web tasarımında hakkımızda sayfası, etkileyici bir görünüme sahip olmalıdır. Bu şekilde, olası müşterileri kazanmak ve işletme ismini bir marka haline getirmek daha kolay bir hal alır. Bu yazımızda sizlere kurumsal firma web tasarımlarında hakkımızda sayfasını nasıl mükemmel hale getirebileceğiniz ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Kurumsal Firma Web Tasarımında Hakkımızda Sayfası Nedir?

Hakkımızda sayfası, web sitelerinin en önemli kısımlarından birisidir. Kişisel bloglarda, blog yazarını ya da blog açılış nedenini açıklarken; kurumsal web sitelerinde firmayı hedef kitlesine tanıtarak reklamını yapar. Hakkımızda sayfasının içeriği kadar, tasarımı da bir o kadar önemlidir. İçeriği ile bir imaj yansıtan hakkımızda sayfası, sizleri en iyi şekilde yansıtmalıdır.

Kurumsal firma web tasarımında hakkımızda sayfasının ne olduğu, en basit ifade ile firma tanıtım sayfası olarak açıklanabilir. İşletmelerin bir anlamda kimliği olan hakkımızda sayfası, müşterilerinize hangi yönünüzü daha fazla göstermek istediğinizi en çok etkileyen bölümdür. Bir firma web sitesinin hakkımızda sayfasında, genel anlamda şu noktalardan bahsedilir:

 • Kurum kültürünün neden önemli olduğu
 • Kurumun temel değerleri
 • Kurumun hikayesi yani tarihi
 • Kurumun alanındaki tecrübeleri
 • Kurumun rakipleri arasında öne çıkan farkları
 • Kurumun çalışanları
 • Kurumun sunduğu hizmetin tanıtımı

Tüm bu noktalar, ziyaretçiye özenli şekilde anlatılır.

Kurumsal Firma Web Tasarımında Hakkımızda Sayfasının Kazandırdıkları

Kurumsal firma web tasarımında hakkımızda sayfasının doğru hazırlanılması, firmaya önemli derecede güvenilirlik kazandırır. İyi şekilde hazırlanmış bir hakkımızda sayfası sayesinde, kurumsal olarak firma kendisini daha iyi ifade eder. Aynı ürünü sağlayan ya da benzer hizmet veren firmalardan önemli ölçüde ayrılarak farklılaşır. Potansiyel müşterilerin ilgisini daha fazla çekmek ya da yeni müşteriler kazanmak için hakkımızda sayfasının önemi oldukça fazladır.

Kurumsal firma tasarımında hakkımızda sayfasının kazandırdıkları, uzun vadede ortaya çıkar. İyi bir hakkımızda sayfası sayesinde, doğru müşterilere daha kolay ulaşmanız mümkündür. Yeni müşteri artışı ile birlikte, hedeflerinize daha kısa sürede ve kolay şekilde ulaşmanız da mümkündür. Tüm bu yararlarına ek olarak, sitede organik bir trafik oluşturmak için de hakkımızda sayfasının önemi oldukça büyüktür.

Kurumsal Firma Web Tasarımında Hakkımızda Sayfasının Tasarımı

Kurumsal firma web tasarımında hakkımızda sayfasının tasarımı, genel anlamda şu şekilde olmalıdır:

 • Sayfada seçilen renkler, birbirleri ile uyumlu olmalıdır.
 • Sayfada doğru yazı fontu kullanılmalıdır.
 • Sayfadaki görsel kullanımı, yeterli ve doğru olmalıdır.
 • Sayfalardaki paragraf ve başlık düzeni, temiz ve net bir görünüm sunmalıdır.
 • Ziyaretçi sayfaya giriş yaptığında, görüntü açısından tatmin olmalıdır.

Eksiksiz bir tasarımla kendi kurumsal sitenizi hemen faaliyete geçirmek için “Kurumsal Firma Web Tasarım sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için whatsapp üzerinden yazabilirsiniz.

0212 909 96 86

ABONE OL

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak için kaydolun.

Whatsapp Hattı