X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Plesk Hosting Nedir?

AnasayfaYazılarGrafik & Web TasarımPlesk Hosting Nedir?

Plesk Hosting Nedir?

plesk hosting

Plesk hosting plesk kontrol panelini kullanan barındırma hizmetlerine verilen isimdir. Sunduğu kullanım kolaylığı ve fiyat avantajı nedeniyle çok tercih edilen barındırma hizmetleri arasında yer almaktadır.

Plesk Ekonomik Hosting

Küçük, orta ve büyük olmasından bağımsız olarak her işletmenin bir internet sitesine ihtiyacı vardır. İnternet sitesi; işletmelerin ürün ve hizmetlerini internet ortamında tanıtması açısından bir hayli önemlidir. Buna ek olarak, daha çok tüketiciye erişmek adına gereklidir. İnternet sitesi üzerinden ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren bir işletme kısa süre içerisinde büyür.

İnternet sitesine sahip olmak son derece kolaydır. Ancak, internet sitesinin tüm internet kullanıcılarına açılması noktasında domain ve hosting adı verilen iki kavrama ihtiyaç duyulur. Domain; alan adı olarak da ifade edilebilir. İnternet sitesinin internet üzerindeki adresi olarak tanımlanabilir. Hosting; internet sitesine ait tüm verilerin internet üzerinde erişilebilir hale gelmesini sağlayan barındırma servisidir. Bu noktada, hosting hizmeti; servis sağlayıcı firmalar tarafından verilir. Ancak, internet sitesinin yönetimi site sahiplerine aittir. Hosting ile ilgili tüm konuları yönetmek adına pratik panellerden yardım alınır. Söz konusu panellerden birisi de plesk hosting olarak gösterilebilir.

Plesk Panel Özellikleri Nelerdir?

Kontrol paneli olarak bilinen plesk hosting; hosting işlemlerinin kolay bir şekilde uygulanmasını sağlar. Bir başka deyişle, internet sitesinin kolay bir şekilde yönetilmesi işlevine sahiptir. Alan adı değiştirme başta olmak üzere e-mail hesabı oluşturma, dizinleri erişime açma ve klasör izinlerini ayarlama gibi işlemlerin basit bir şekilde yapılmasını sağlar. Bir başka deyişle, hosting işlemlerinin zamandan tasarruf edilerek gerçekleştirilmesi gibi önemli bir işleve sahiptir.

Plesk hosting; türünden bağımsız olarak tüm internet siteleri için uygundur. Ayrıca, Linux ve Windows işletim sistemleri üzerine kurulabilir. Linux üzerinden plesk hosting kurulumu yapmak adına SSH ekranı üzerinden birkaç kod girilmesine ihtiyaç vardır. Bunun yanı sıra, Windows kullanıcıları için erişime açılan .exe uzantılı kurulum dosyalarını indirmek ve kişisel ayarlar yapmak; Windows üzerinden plesk hosting kullanmak adına gerekli olan işlemleri ifade eder. İsteyenler, hosting servisleri ile çalışmayı tercih edebilirler. Çünkü, bu tür servisler; plesk paneli kurulu bir şekilde teslim eder.

Plesk Hosting Avantajları Nelerdir?

Plesk hosting; sahip olduğu özelliklerle öne çıkar. Domain yönetimi, e-posta hesabı oluşturma, veritabanı oluşturma, FTP şifresi yenileme, güvenlik ve trafik takibi gibi hususlarda avantaj sağlar. Bir başka deyişle, plesk hosting sayesinde tüm bu işlemler sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir. Tüm bunlara ek olarak, plesk hosting; birçok kişinin nasıl yapacağını kara kara düşündüğü hosting yönetimini kolay hale getirir. Bilhassa kod yazmayı bilmeyen yöneticilerin tercihi kesinlikle plesk hosting olmalıdır. Çünkü, plesk hosting; hosting yönetiminde 7/24 çalışan sistem yöneticisi görevini üstlenir. İnternet sitesi sahibinin ihtiyaç duyduğu tüm özellikleri onun önüne serer. Ayrıca, plesk hosting; herhangi bir kod bilgisi olmayan kişiler için de uygundur. Siteye yan adresler eklemeyi sağlaması ve internet sitesini dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı koruması; plesk panelin sahip olduğu avantajlar arasında bulunur.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için whatsapp üzerinden yazabilirsiniz.

0212 909 96 86

ABONE OL

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak için kaydolun.

Whatsapp Hattı